Aplikacja dla kota – 5 najlepszych aplikacji dla kociarzy

Gry na telefon dla Twojego kota? – Do niedawna jeszcze to brzmiało jak abstrakcja. Rozwój technologiczny sprawił jednak, że naszym domowym pupilom także dedykowane są aplikacje. Ranking 5-ciu najlepszych z nich znajdziesz poniżej! – Dzięki nim nasze czworonogi mogą zaspokoić swój instynkt łowiecki, a my znajdziemy chwilę wytchnienia. Aplikacja dla kota – czy to dobry sposób na zabawę?

To, że na rynku istnieje wiele aplikacji na telefon to codzienność. Jednak czy wiedziałeś, że Twój kot także może z nich korzystać? Gry dla mruczków to coraz częściej wykorzystywany przez ich właścicieli element zabawy. Koty bez problemu widzą obraz dwuwymiarowy – czy to na ekranie telewizora, czy na komputerze, tablecie lub smartfonie. O tym jak widzą koty przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.Większość z gier opiera się na podobnym schemacie – polegają na imitacji polowania na konkretny punkt poruszający się na smartfonie, wykorzystując ich instynkt łowiecki. Temat takich rozwiązań jest dość kontrowersyjny, co wynika z tego, że jest to świat wirtualny, w którym Twój kot tak naprawdę nie jest w stanie złapać swojego celu. Nie jest on oczywiście świadomy, że jego zabawa jest z góry zdana na porażkę. W takich momentach warto więc po każdej zakończonej rozgrywce podać kotu ulubiony przysmak, co da mu poczucie dobrze wykonanego zadania, a nie wprowadzi we frustrację. Czy to jednak oznacza, że takie rozwiązanie jest złe? Jak we wszystkim w życiu, warto zachować zdrowy balans. 

Aplikacje dla kotów – ranking najlepszych gier dla mruczków

Gry na telefon dla kotów nie zostały jednak stworzone bez potrzeby. Takie sposoby spędzania czasu z Twoim kotem są zdecydowanie przydatne np. podczas oczekiwania na wizytę u weterynarza czy jazdy samochodem. Nie powinniśmy ich jednak nadużywać, bo może skutkować to nawet uzależnieniem naszego pupila. Jeśli natomiast istnieje taka potrzeba, jaką aplikację najlepiej wybrać? – poznaj 5, naszym zdaniem, najlepszych gier na smartfona dla kotów.

Aplikacja dla kota – na androida oraz iOS1. Mouse for Cats

Jak na prawdziwego łowcę przystało – każdy kotek lubi pogonić myszkę! Mouse of Cats polega na tym, że na ekranie smartfona wyświetla się przebiegające myszki w różnych kolorach. Zadaniem mruczka jest złapanie jej, a wygrana zależy od ilości uderzenia w ekran łapką.  Animacja 2D zwiększa realizm, a w grze dodatkowo są odtwarzane dźwięki w spektrum słyszalnym dla kotów.

2. Lonely Cat Toy

Tym razem kot ma za zadanie złapanie nie tylko myszki, ale także innych ruchomych obiektów, takich jak ryby, ptaszki czy kłębki włóczki. Podczas realizacji Lonely Cat Toy wykorzystano w niej sześć różnych efektów dźwiękowych, by rozgrywka była jeszcze bardziej interesująca dla mruczka.

3. JitterBug

Bardzo popularną propozycją jest JitterBug – zadaniem w tej grze jest celowanie łapą w kolorowe owady oraz inne bezkręgowce. Ta aplikacja dla kota oferuje duży wybór m.in. dżdżownice, biedronki czy pająki, którymi nasz pupil ekspresowo się zainteresuje. 

4. Plac zabaw dla kotów

 

Cat Playground - Game for cats

Plac zabaw dla kotów na telefon to doskonała rozrywka dla każdego mruczka. Szerokie spektrum możliwości pozwala Twojemu czworonogowi ścigać mysz, rybę lub wskaźnik laserowy. Za każdym razem, gdy je złapie, zdobywa punkt. 

5. Paint for Cats

Aplikacja Paints for cats

Ciekawym pomysłem jest także gra Paint for Cats na Ipada. Podobnie jak w powyższych propozycjach, zadaniem kota jest „złapanie zdobyczy”. Dodatkowo każdy ruch na ekranie jest rejestrowany jako dotyk pędzlem. Można powiedzieć, że Twój kot stanie się artystą i namaluje swój pierwszy wirtualny obraz! 

Inne aplikacje dla kociarzy

Gry dla kotów są już nam znane. Przyszła pora na narzędzia dedykowane ich właścicielom. Aplikacje dla kociarzy mają na celu ułatwić im organizację przy posiadaniu mruczka, a także dostarczyć im wiedzę niezbędną. Cat Breeds – zacznijmy od początku. Zanim staniesz się szczęśliwym posiadaczem kota, jeśli nie interesuje Cię dachowiec, musisz wybrać rasę odpowiednią dla siebie. Pomoże Ci właśnie aplikacja Cat Breeds – for cat lovers. Znajdziesz w niej zdjęcia kotów 47 ras. Dowiesz się też, czym się charakteryzują, jak długo żyją, jaką mają sierść, jaki charakter i jak najchętniej spędzają czas. Pet First Aid – To aplikacja, która pomaga zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszego kota. Z pewnością nie raz zdarzy się tak, że będziesz się zastanawiał/a, czy z Twoim kotem wszystko w porządku, szczególnie jeśli to Twój pierwszy i nie masz dużego doświadczenia. Pet First Ad to program przygotowany przez Amerykański Czerwony Krzyż. W jej funkcjach znajdziemy opis 25 typowych sytuacji, które mogą wiązać się ze stanem zdrowotnym mruczka. Pomocne mogą okazać się artykuły i filmy, które opiszą rozwiązania i sposoby pomocy dla pupila. Od tych najbardziej podstawowych do tych najbardziej skomplikowanych, jak choćby reanimacja. Cat Sound & Tail Talk – porozumiewanie się z kotem jest łatwiejsze, niż myślisz! Warto wiedzieć, jak zrozumieć to, co próbuje Ci powiedzieć np. miaucząc lub mrucząc. Pokazuje ona przekazaniu jakiej emocji towarzyszy u kota jaki dźwięk. Dzięki tej aplikacji język ciała kotów także będzie Ci lepiej znany. Dowiedź się, co kot próbuje Ci powiedzieć poprzez swoją pozycję czy ruch ogonem.

Zobacz również:

Ubranie dla kota – czy warto ubierać naszych milusińskich?

Drapak dla kota – jaki wybrać?

Jak wyczyścić srebro? – dbamy o srebrną biżuterię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *