KOMU POMAGAMY?

Dzięki Waszym zakupom pomagamy schroniskom i fundacjom dla zwierząt!

Z każdego zamówienia przekazujemy 15 zł, a po uzbieraniu większej sumy przekazujemy ją schroniskom bądź fundacjom pomagającym zwierzakom!

Schroniska i fundacje wykorzystują środki od nas wedle ich najpilniejszych potrzeb. Przeważnie za te pieniądze kupowane jest jedzenie – całe mnóstwo dobrej jakości karmy dla podopiecznych, którym się w życiu niezbyt poszczęściło.

Pieniądze te często też przekazywane są na opiekę medyczną dla kotów i psów: zabiegi i lekarstwa i inne potrzebne rzeczy!

Dziękujemy za każde zamówienie w naszym sklepie!
Dzięki Wam możemy pomagać!

KOMU JUŻ POMOGLIŚMY?

Fundacja LA FAUNA

Fundacja La Fauna to miejsce, w którym każde zwierzę traktowane jest jak członek rodziny. Ich misją jest ratowanie zwierząt cierpiących, źle traktowanych, odmiana ich losu, uczenie ludzi, że zwierzęta to nie rzeczy, tylko istoty czujące. Interweniują i edukują.

Kiedy pojechaliśmy tam pierwszy raz, Pani Kinga opowiedziała nam o fundacji oraz o interwencjach w jakich biorą udział. Serce nam pękło kiedy usłyszeliśmy z jakimi przypadkami muszą się mierzyć. 

„Odebranym zwierzętom szukamy nowych opiekunów, którzy z potrafią zająć się nimi z sercem i w mądry sposób. Nasze interwencje nie kończą się wraz z zabezpieczeniem maltretowanego psa, kota, czy konia, staramy się, by ci którzy łamią prawo krzywdząc zwierzęta odpowiadali za to przed wymiarem sprawiedliwości” – te słowa nas podbudowują. Liczymy na to, że takich fundacji będzie powstawać całe mnóstwo!

Postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę aby wesprzeć inicjatywę La Fauny. Tym samym mamy nadzieję, że to nie ostatni raz kiedy mamy okazję współpracować.

Fundacja STAWIAMY NA ŁAPY

Fundacja Stawiamy na Łapy skupia w swoich szeregach osoby, którym leży na sercu dobro „kocich ogonków” i które starają się pomóc tym sympatycznym i pożytecznym zwierzakom na terenie Krakowa i okolic.

Fundacja Stawiamy na Łapy niesie pomoc pokrzywdzonym, bezdomnym i chorym kotom.

Tym razem odwiedziliśmy fundację z karmą najwyższej jakości (chore kocie brzuszki potrzebują specjalistycznej, wartościowej karmy), zabawkami i ciepłymi kocykami! 
Ponoć kociaki były zachwycone! 🙂

Akcja KARMIMY PSIAKI

Akcja Karmimy Psiaki fundacji Sarigato to przede wszystkim ludzie, którzy mają wielkie serce i chcą pomagać zwierzętom. Koordynują mnóstwo projektów mających na celu zapewnić naszym przyjaciołom pełne, zdrowe brzuszki oraz ciepły kąt z odrobiną miłości

Prowadzą kampanie społeczne i akcje edukacyjne, które uświadamiają skalę problemu bezdomnych zwierząt oraz uczą jak można go uniknąć. 
Akcję wspiera dużo firm i pojedynczych wolontariuszy – nie mogło zabraknąć również nas!

Fundacja MARZENIA NIECHCIANYCH ZWIERZĄT

Kolejna pomoc trafiła do Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt. Dzięki przekazanym przez nas środkom, Fundacja mogła zakupić specjalistyczną karmę dla swoich podopiecznych.

Fundacja SOS KOTY MIELEC

Stowarzyszenie SOS KOTY Mielec pomaga głównie kotom, wolno żyjącym, podrzuconym, rannym, chorym. Trafiają tam również koty, dla których zabrakło miejsca w schronisku.
Istnieją bez żadnych dotacji od miasta, tylko i wyłącznie dzięki darowiznom i darom. Na dzień 7 maja 2023 roku mieli pod opieką aż 70 kotów!

W ramach swojej działalności zapewniają leczenie, zabiegi, operacje, kastracje dla kotów pod ich opieką, ale i także kotów zgłaszanych nam przez ubogich właścicieli albo kotów znalezionych np. po wypadku.

Cały rok pomagają kotom wolno żyjącym – sami dokarmiają koty i opiekują się nimi!

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tą Fundację!

Gminne schronisko dla psów w Wielogłowach

Schronisko dla psów w Wielogłowach to miejsce, które kierowane jest z pasją i oddaniem przez kierowniczkę oraz wolontariuszy, którzy wkładają całe serce w opiekę nad swoimi podopiecznymi. 

Schronisko jest świetnie utrzymane, bardzo czyste, pełne profesjonalizmu i miłości. Niestety w schronisku mieszka bardzo dużo psów, więc wszelkie środki oraz pomoc są na wagę złota! 

Zdecydowaliśmy się wesprzeć to miejsce i przekazać środki na zakup profesjonalnej karmy dla psów. Wierzymy, że dzięki temu przyczyniliśmy się do poprawy losu tych czworonogów, które wciąż czekają na swoje domy.

Stowarzyszenie KociArka

To szczecińska organizacja pozarządowa prowadzona od 2017 roku. Jej nadrzędnym celem jest pomoc kotom, tym wolno żyjącym jak i porzuconym.

Ratują i leczą kocięta, koty porzucone, koty po wypadkach komunikacyjnych. Dokarmiają i sterylizują koty wolno żyjące – a w razie potrzeby również leczą.
Prowadzą domy tymczasowe dla kotów i kociąt oczekujących na adopcję.

Pod ich opieką w domach tymczasowych znajduje się miesięcznie do nawet 200 kotów. Tylko w latach 2020- 2022 przeprowadzili łącznie ponad 1000 adopcji i pomogli setkom kotów. Wolontariusze stowarzyszenia KociArka docierają w miejsca zapomniane, gdzie nikt nie zajmuje się kotami.

Choć organizacja liczy tylko 3 wolontariuszy, wspieranych przez 16 domów tymczasowych, to starają się być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc.

Stowarzyszenie KociArka jest organizacją non- profit, nie otrzymuje dotacji z urzędów, a ich jedynym źródłem dochodów są darowizny przekazywane przez osoby prywatne oraz zbiórki. Właśnie dlatego nasz sklep Cat Paw zdecydował się wesprzeć właśnie to stowarzyszenie, a za przekazaną darowiznę zostało kupione mnóstwo jedzenia dla kotów!


Fundacja Felineus

Fundacja Felineus to wyjątkowa sieć prywatnych domów tymczasowych, które służą jako bezpieczne przystanie dla zwierząt oczekujących na adopcję. Są to miejsca, gdzie wolontariusze nieodpłatnie zapewniają schronienie, opiekę oraz niezbędną pomoc medyczną zwierzętom w potrzebie, często po wypadkach czy w złym stanie zdrowia. Przez 12 lat działalności, udało im się pomóc ponad 4375 kotom, z czego 2812 znalazło kochające domy, a reszta nadal mieszka pod ich opieką.

Jednym z ich kluczowych celów jest zapobieganie bezdomności zwierząt, głównie poprzez organizowanie akcji kastracji. Ponadto, angażują się w działania edukacyjne, promujące odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami.

Ich praca opiera się całkowicie na wsparciu społecznym i darowiznach od osób prywatnych, dzięki czemu każda otrzymana złotówka jest przeznaczana na pomoc podopiecznym. Wsparliśmy Fundację Felineus, aby pomóc kontynuować ich misję niesienia pomocy zwierzętom w potrzebie.


Tarnobrzeskie Stowarzyszenie"Chrońmy Zwierzęta" Schronisko
u Machowiaków

To małe schronisko na podkarpaciu. Posiadają pod opieką ok. 80 psów i ok. 30 kotów. Najczęściej są to starsze i schorowane psiaki, które mają najmniejsze szanse na adopcję. Z różnych względów ludzie boją się adoptować seniora, dlatego ich szanse są znikome. Nie brakuje u nas również młodych, wycofanych psów, które potrzebują pomocy behawioralnej.

Właściciele schroniska to bardzo wrażliwi i kochający zwierzęta ludzie. Ich celem jest zapewnienie swoim podopoiecznym najlepszej opieki oraz znalezienie najwspanialszych domków. Niestety miesięczne środki, którymi dysponują wystarczają zaledwie na opłaty związane z usługami weterynaryjnymi i bardzo często brakuje im pieniędzy na zakup karmy czy innych rzeczy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania schroniska.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przeznaczyć środki na wsparcie tego niezwykłego miejsca. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc!