Jak przechowywać srebrną biżuterię? Sprawdzone porady od Cat Paw

Zastanawiacie się jak przechowywać srebrną biżuterię, by przez długi czas mogła nas cieszyć swoim pięknem, bo przecież wszyscy kochamy srebrną biżuterię! Aby jak najdłużej cieszyć się jej pięknym wyglądem, należy wiedzieć, w jaki sposób o nią dbać. Kluczowe jest jej przechowywanie. Nie wiesz, co zrobić, aby Twoje srebrne pierścionki, łańcuszki czy kolczyki nie niszczyły się tak szybko? Sprawdź sprawdzone sposoby na przechowywanie srebrnej biżuterii i korzystaj z niej jak najdłużej!

Przechowywanie biżuterii – dlaczego to takie ważne?

Biżuteria to produkt delikatny, o który trzeba należycie dbać. Z pewnością każda z nas zna scenariusz, kiedy nasze błyskotki odkładamy niedbale po całym dniu na półkę. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, jeśli chcesz cieszyć się jej pięknym wyglądem długie lata. Nieodpowiednio przechowywana biżuteria szybko się niszczy i jest podatna na zarysowania. Zastałaś poczerniały materiał pierścionka czy poplątany łańcuszek? Sprawdź jak tego uniknąć.

Nieprzypadkowe powinno być pomieszczenie, w którym przechowujemy biżuterię. Najlepiej trzymać ją – szczególnie tę wykonaną ze szlachetnych metali, takich jak złoto czy srebro – w suchym, zaciemnionym miejscu. Te materiały nie lubią wilgoci, dlatego nie zostawiaj ich w łazience. Warto także zaopatrzyć się w odpowiednie pudełko do jej przechowywania, o czym opowiemy w dalszej części tekstu. 

przechowywanie biżuterii

Jak przechowywać srebrną biżuterię?

Nie wiesz, jak przedłużyć życie Twojego srebra? Poznaj kilka naszych wskazówek. Wyobraź sobie, że piękny regulowany Srebrny Pierścionek Paws zastajesz pokryty ciemnym, mało estetycznym nalotem lub zieloną patyną, albo – co gorsza – widzisz na nim wyraźne rysy. Aby do tego nie dopuścić, poznaj kilka naszych rad.

– Unikaj pozostawiania biżuterii w wilgotnych miejscach

Tak jak wspomnieliśmy wyżej – srebro nie przepada za wilgotnymi miejscami, dlatego najlepiej przechowuj je w pokoju lub sypialni, a unikaj kładzenia jej w łazience. Dzięki temu unikniesz osadzaniu się na nim czarnego nalotu. To osad z siarczku srebra – wytwarza się on przy kontakcie biżuterii z wilgocią, powietrzem, a nawet naszą skórą. 

– Nie zostawiaj biżuterii na słońcu

Każda z nas ma swoje grzeszki za uszami. Przyznajmy się same ze sobą – komu nie zdarzyło się zostawić błyskotek pochopnie np. na parapecie. Mówimy stanowcze „nie”. Unikaj długiego czasu narażenia srebrnej biżuterii na słońce, ponieważ może to wpływać na jej późniejszy wygląd. 

– Oddzielaj każdą sztukę biżuterii od siebie

Nawet jeśli posiadamy pudełko do przechowywania biżuterii, nie możemy mieć pewności, że nie ulegnie ona zniszczeniu. Dlaczego? Wrzucone błyskotki do jednego pudełka z łatwością mogą porysować się nawzajem. Oddzielenie każdej sztuki w przypadku łańcuszków na szyję lub bransoletek zapobiega ich plątaniu. Dzięki temu komplet Naszyjnik Cat’s Heart z Bransoletka Cat’s Heart będą wyglądały pięknie na Twoim ciele, a nie splątane w pudełku.

– Biżuterię z kamieniami przechowuj osobno

Szczególną uwagę, podczas przechowywania biżuterii, zwróć na egzemplarze z kamieniami. Kamienie charakteryzują się tym, że bywają ostre i łatwo rysują inne egzemplarze. Jubilerzy sugerują, aby każdą sztukę biżuterii oddzielać za pomocą specjalnych welurowych woreczków. Jeśli nie chcesz w nie inwestować, wystarczy zaopatrzyć się w najzwyklejsze woreczki strunowe. Tak więc przechowuj Kolczyki Ladybird, których kamyczki mogą uszkodzić inne błyskotki.

– Od tego trzymaj srebrną biżuterię z daleka

Srebrna biżuteria nie lubi niektórych połączeń. Unikanie detergentów to podstawa. Istnieją jednak substancje i tworzywa, które po zetknięciu ze srebrem, mogą ją najzwyczajniej zniszczyć. Choć niektóre z nich wydają nam się niegroźne, unikaj zestawień (często nawet nie powinno obok nich leżeć) ze stalą nierdzewną, różnego rodzaju farbami, gumą w każdej postaci oraz octem. W przypadku tych uszkodzeń może nie pomóc nawet profesjonalne czyszczenie u jubilera. 

Pudełka do przechowywania biżuterii

Wiemy już czego nie robić, by nasza biżuteria nie ulegała zniszczeniom. Co więc powinnyśmy zrobić, aby uchronić błyskotki przed nieestetycznym wyglądem? Aby spełnić wszystkie powyższe punkty, warto zaopatrzyć się w odpowiednie pudełko na błyskotki. Organizer do przechowywania biżuterii nie powinien być jednak przypadkowy. Istnieje kilka wytycznych, którymi powinnyśmy kierować się przy jego wyborze. Takie pudełko powinno mieć przede wszystkim dużo przegródek – każda sztuka biżuterii powinna być umieszczona osobno. Unikaj więc pojemników jednokomorowych. 

Do srebrnej biżuterii nie sprawdzą się także stojaczki – choć ładnie i stylowo wyglądają, narażają nasze świecidełka na promieniowanie słońca czy wilgoć. Nie sprawdzą się także szkatułki wykonane ze szkła. Przez nie także będzie oddziaływało słońce na srebrne pierścionki, bransoletki czy kolczyki. Oprócz walorów technicznych warto wybrać pudełko na biżuterię, która nam się podoba i codziennie będzie cieszyła nasze oczy. Wybranie stylowego organizera sprawi, że będziesz miała ochotę każdego dnia schować biżuterię do środka, zamiast zostawiać ją w miejscach, w których istnieje ryzyko ich uszkodzenia. Polecamy wybrać opcję ze wbudowanym w pokrywce lusterkiem, aby od razu po założeniu móc przejrzeć się i cieszyć się pięknym wyglądem biżuterii CatPaw

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *